Barevné trendy nábytku a interiéru pro rok 2013/ 2014

Chystáte zvelebení svého domova a jdete rádi s dobou? Znalost těch nejaktuálnějších trendů, se vám může hodit. Každý rok se vytváří nové trendy nejen v oblasti módy, ale také v oblasti designu nábytku a interiéru. Těmito trendy se totiž řídí nejen milovníci moderního bydlení, ale také výrobci a prodejci nábytku a interiérového vybavení. Víte, jaké jsou aktuální trendy pro nadcházející sezónu roku 2013 až 2014?
 


 

Harmonie v rovnováze

Styl „Harmonie v rovnováze“ klade důraz na prostor, teplo a útulnost interiéru. Místnosti by měly být vzdušné, klidné a světlé. Takový design je skvělý pro vytvoření příjemné atmosféry a relaxaci. V rámci tohoto stylu byste proto měli volit nábytek v neutrálních barvách (bílé, béžové, přírodní bílé, měkké žluté, šedomodré, pudrové, kokosově hnědé, taupe, tmavě hnědé, šedé anebo grafitové) a strohého jednoduchého designu, vyrobeného z přírodních materiálů (dřevo, korek, pletené materiály, trávy, bambus, kožešina, kůže). Pohovky i obývací stěny by měly být vybírány ve smyslu: protiklady se přitahují (měkké a tvrdé, lehké a kompaktní, kulaté a lineární, grafické a neskladné).
 

S citem i vášní

Je další styl, jenž doprovází růžová a který je označován za ženský, romantický a rafinovaný. Jedná se o styl plný francouzských nápadů, kudrlin, barev a designu. Důležitým prvkem tohoto stylu jsou různé květinové potisky, krajky i ručně malované květy. Tento design se přitom objevuje nejen na nástěnných dekoracích a polštářích, ale týká se také například i stylové pohovky. Dále se v tomto stylu objevují motivy s ovocem, botanické motivy, ptáky, motýli a materiály jako len, bavlna a konopí. Vášnivý styl je neformální styl, který miluje mat i lesk, zlato i stříbro, patchwork, vintage prvky, improvizaci a nostalgii. Z barev zde převládá růžová a dále oranžová, různé odstíny červené, starorůžové, fialové, malinové a fuchsiové, jež jsou kombinovány s bílou, přírodní bílou anebo béžovou.
 

Přirozená evoluce

Tento styl, který klade důraz na nadčasovost, dlouhou životnost a snadnou udržitelnost. Využívá témat, jakými jsou květiny, zeleň, stromy, větve, zelenina, zvířata a hmyz. Přirozená evoluce má uklidňovat a vytvářet pohodlí. Součástí tohoto stylu jsou různé pleteniny (plédy, přehozy, polštáře), zajímavé koberce a různé recyklované produkty (restaurovaný i recyklovaný nábytek). Tyto prvky se objevují nejen v designu obývacího pokoje, ale také v návrzích moderní kuchyně. Přirozená evoluce se dotýká přírodních barev, jednoduchosti a čistoty. Naleznete zde proto odstín listové zelené, olivově zelené, mechově zelené, hluboce modré, noční modři, odstín nehašeného vápna a barev, které naleznete na pávovi. Tyto barvy jsou aplikovány buď v kontrastu, tón v tónu anebo v kombinaci s bílou či béžovou barvou. Více zajímavých, ale starších kouskú nábytku naleznete na mojainzercia.sk v části inzerce nábytku.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Nábytek

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava