Fialová ložnice potěší nejen duchovně založené lidi

Barva spojené s mystikou a duchovnem, která má spoustu odstínů a hodí se snad do každého bytu. Lidé milující umění nebo duchovně založení nad fialovou přímo zaplesají. Ačkoliv možná působí na první pohled trochu chladnějším dojmem, po pár minutách se začneme v místnosti cítit maximálně útulně. K fialovým stěnám se pak rozhodně hodí řada bílých doplňků, prim často hraje také kombinace s černými odstíny.

Jaký nábytek se vlastně hodí do ložnice se čtyřmi fialovými stěnami?

Inspirace nábytku může být samozřejmě různorodá, fialová ladí s černou i bílou, takže noční stolek nebo lampička v těchto barevných tónech určitě dobře zapadne. Další odstíny, se kterými fialová barva dobře ladí, jsou třeba starorůžová nebo fuchsiová, které se v Německu říká „lila“. V takové ložnici rozhodně nebude na škodu ani šedá nebo ořechová barva. Jediné, co se snad opravdu podle bytových designérů nehodí, je nábytek ve žlutém provedení, ten sám o sobě působí na okolí moc křiklavým dojmem.

Odborníci doporučují právě fialovou do více místností, například ložnice v zeleném provedení pak přímo zabíjí vášeň a bohužel se naprosto nehodí ani pro mladé páry. Oranžová je zase považována za příliš agresivní, naopak dobrou volbou je podle řady odborníků modrý odstín napříč celou ložnicí. Pro mnoho novátorsky a originálně založených ale vyhrává právě fialová…
Podle některých můžete ve fialové ložnici začít brzy trpět nespavostí, to je ovšem jen prvoplánový dojem. Odzvonilo totiž starým a nudným ložnicím, kombinace černé a fialové s pár bílými komodami působí dosti tajemně a zajímavě. Té atmosféře prostě neuniknete, ale nezapomeňte, že s fialovou je třeba pracovat opatrně – a totéž platí i pro barvu nábytku, se kterým sladíme odstín na stěnách.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava