Mezi základní prvky občanské vybavenosti patří i dětská hřiště

Prostředí, ve kterém žijeme, netvoří jen městská zástavba či příroda kolem. Ke spokojenému plnohodnotnému životu potřebujeme i propracovanou infrastrukturu místa bydliště, mezi níž nepatří jen dopravní spojení, obchody, školy nebo pošta, ale i prostory pro odpočinek, jako jsou parky a dětská hřiště. Rádi bychom Vám představili aktivitu švédského výrobce dětských hřišť HAGS, který působí v České republice již téměř dvacet let. Za tu dobu stačil v našich městech a vesnicích vytvořit přes 600 realizací dětských hřišť a sportovišť.
 


 
Česká pobočka Hags Praha, stejně jako mateřská firma, produkuje originální herní prvky a dodává na český trh veškeré vybavení dětských hřišť i sportovišť. Pojďme se na dětská hřiště Hagspraha podívat podrobněji.
 

Dětská hřiště musí rozvíjet kreativitu dětí

Při vývoji jednotlivých herních prvků HAGS spolupracuje s vysokými školami, pedagogy, psychology, lékaři, designéry, architekty i samotnými návštěvníky a společnou týmovou prací se snaží navrhnout herní prvky tak, aby byly nejen použitelné a zábavné, ale aby rozvíjely základní schopnosti dětí jako je motorika, schopnost spolupráce či vlastní kreativita.
 
V nabídce vybavení dětských hřišť můžete nalézt nejen obyčejné skluzavky, dětské houpačky, prolézačky, pískoviště, domečky či další standardní prvky, ale i naprosto unikátní herní sestavy, jako je např. hřiště Agito Aura, které svítí ve tmě, houpačky a kolotoče, které nerozhýbete bez vzájemné spolupráce či přídatné zvukové efekty, které děti povzbuzují k herní aktivitě.
 
V sortimentu jsou i lanové herní prvky jako pyramidy nebo opičí dráhy, skateparky, minigolfová hřiště, šplhací skály na bouldering nebo parkové fitness stanice. K veškeré výbavě dětských i sportovních hřišť HAGS dodává i veškerý mobiliář jako jsou parkové lavičky, odpadkové koše nebo zábradlí.
 
Rodiče s povděkem kvitují, že dětská hřiště vybavená herními prvky HAGS skýtají jejich potomkům bezpečné, atraktivní a kreativní herní prostředí, které napomáhá správnému fyzickému a duševnímu rozvoji dětí. Množství různých herních aktivit jim nabízí variabilitu, napětí, výzvy k výkonům a prozkoumávání a především zmíněný prostor pro kreativitu.
 

Bezpečnost především

Firma Hagspraha se jako první zasadila o bezpečnostní normy, které by měly veškeré prvky dětských hřišť splňovat. Na základě toho byly zpracovány zásady navrhování a budování bezpečných dětských hřišť v ČR. Veškeré herní prvky tohoto švédského výrobce si zakládají nejen na bezpečnosti, ale i na jejich kvalitním provedení, odolnosti vůči vandalismu, trvanlivosti a minimálních nárocích na údržbu.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada Magazín bydlení

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava