Ochranná plachta na bazén

Nyní v době letních prázdnin, je více jak jindy zahradní bazén nejvíce využíván. Vodní radovánky nebo jen malé ochlazení v bazénu, kdy jsou teploty hodně vysoko, nám jistě zpříjemní den. Abychom si ho ale náležitě užili, musíme se také o bazén dobře starat, protože pokud bude voda v bazénu špinavá a nebudeme ji čistit, na radovánky ve vodě můžeme rovnou zapomenout. Ovšem musíme jít na to chytře.

Krycí plachty

Určitě jsme se již setkali s tím, že jsme jeden den bazén vyčistili a na druhý den tam opět bylo spadané listí a jehličí. Vyhnout se tomu můžeme ochranným krytem na bazén. ten může mít různou podobu. Například si mžeme zvolit pojezdový kryt, který je ale hodně pracný a navíc těžký a drahý. Levnější alternativou v tomhle případě je ochranná krycí plachta na bazén, která splňuje všechny naše požadavky na ochranu bazénové vody.

Jaké jsou výhody takových plachet

Tak především je to cenová dostupnost oproti dražším variantám zakrytování bazénu. Polykarbonát je sice pevný materiál, ale i manipulace s ním může být tak trochu překážkou. Dále můžeme zdůraznit již zmíněnou manipulaci. Krycí plachta na bazén je lehká a manipulace s ní je tak jednoduchá. No a velkou výhodou v tomto směru určitě je i to, že tak díky plachtě máme denně čistou vodu v bazénu. Není tak potřeba každý den čistit vodu v bazénu od nečistot a napadaného listí, což každý majitel zahradního bazénu jistě velmi ocení. také lze říci že se ušetří bazénová chemie, protože se díky bazénovým plachtám voda v něm pomaleji odpařuje a tím šetří bazénovou chemii.

Solární plachta

Nesmíme zapomenout se zmínit i o solární plachtě. Tento druh plachet plní funkci nejen ochrannou, ale můžeme tak díky složení plachty a za pomoci slunečních paprsků mít vodu v zahradním bazénu o nějaký ten stupeň teplejší, což uvítají jistě zejména děti. Ovšem pozor, nemůžeme samozřejmě očekávat termální lázně. Ale v určitém slova smyslu se teplota vody může zvadnout až o 8 stupňů.

Údržba plachty a doplňky

Jako součást balení můžeme mít k bazénovým plachtám také různě veliká odtoková sítka, kotvící čepy pro snadné a bezpečné uchycení, k tomu potřebné napínací gumy a také naviják na plachtu. Ten je velmi dobrým pomocníkem nejen při smotávání plachty, ale i při jejím napínání. Bohužel nebývá součástí balení a musíme si jej zakoupit zvlášť. Ušetří nám ale spoustu práce obzvlášť v případě, jestliže máme velký bazén. Navíc jej můžeme pořídit na ruční ovládání nebo na elektřinu.
Co se týká údržby bazénových plachet, tak můžeme konstatovat, že je velmi jednoduchá. Pokud máme pocit, že je plachta znečištěná, jednoduše ji opláchneme pod tekoucí vodou například ze zahradní hadice a necháme dobře proschnout.

Obdélník nebo ovál

Ani bazény se nevyhýbají módním výstřelkům a tak mít bazén v atypickém tvaru není nic neobvyklého. Nemusíme se obávat toho, že by jsme pro svůj atypický bazén nesehnali žádnou ochrannou plachtu. Profesionální odborné firmy, které mají ve svém portfoliu nabídku takových plachet nám v tomto směru jistě pomohou a vyjdou vstříc.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava