Vskutku reálné bydlení na celý život

Pražská lokalita Skalka představuje hlavně cihlovou zástavbu pocházející ze šedesátých let minulého století. Pod názvem Skalka se ukrývá území, jež se rozkládá východně od stanice metra Skalka a mezi ulicemi Na Padesátém a Přetlucká. Celá tato oblast pak spadá pod Strašnice, která je pro změnu součástí Prahy 10. Celá oblast je výborně dopravně dostupná a dokonale občansky vybavená.

 


 

Rezidence Skalka


I když je Rezidence Skalka novostavbou, perfektně sem i přes svůj atypický vzhled zapadá. Rezidenci Skalku naleznete na Michelangelově ulici cca 350 metrů severně od metra Skalka. Rezidence se pyšní atypickými byty, které mají velmi zajímavou dispozici, včetně balkonů i lodžií, jež byly vyvedeny v kontrastních barvách s ostatní fasádou. V tomto zvláštním moderním domě naleznete byty o velikosti 1+kk až 4+kk. V celém domě můžete nalézt celkem 40 zcela jedinečných bytových jednotek o různých rozměrech. Ty největší byty dosahují velikosti okolo 180 metrů čtverečních. K dispozici tu pak máte i parkování v suterénu a jako bonus je zde k bytu přidán i k některým bytům i sklípek.
 

Dobré bydlení je základ dlouhého a spokojeného života


 
Tuto skutečnost si nejspíše moc dobře uvědomovali architekti a projektanti, kteří tuto budovu navrhovali. Jak jinak si vysvětlit, že pro skutečný komfort tu jsou balkony a lodžie hluboké minimálně 1,6 metru? U některých hloubka přesahuje dokonce i 2 metry. Běžné je zde i osvětlení teras, předzahrádek i lodžií. V moderní koupelně naleznete jak vanu, tak i sprchový kout. Důraz byl kladen na potřebu úložných prostorů, jež tolik chybí ve stavbách o několik desítek let mladších.
 

Jedna výhoda za druhou

Co láká k bydlení v Rezidenci Skalka? Není to pouze velice zajímavě řešené architektonické místo, ale také lokalita samotná, skvělá dostupnost a výborná občanská vybavenost, jež se v blízkém okolí rezidence nalézá. Poblíž rezidence si můžete nakoupit například v Tescu, supermarketu Albert anebo třeba také v Jysku. Poblíž Skalky se nachází hned několik základních škol (ZŠ v Rybníčkách, ZŠ Gutova, ZŠ Lešská) a mateřinek (jako např. MŠ Štěchovická anebo Speciální mateřská a základní škola Saratovská). Dále se zde nachází i dvě Gymnázia (soukromá Minerva a Voděradská), a také SOU – Technické. Naleznete zde i celou řadu bankomatů bankovních poboček, poštu i Městkou policii. Nechybí zde i několik divadel a sportovišť. Velmi důležitá je i dobrá dostupnost k lékařské péči a výskyt dvou lékáren.
 

Skvělá dopravní dostupnost

Proč lidé Skalku milují a chtějí tady bydlet? Určitě za to může malebné prostředí, velké množství obchodů, restaurací a kaváren, ale tím hlavním důvodem je skvělá dostupnost. Vždyť jen 350 metrů od rezidence Skalka se nachází stanice metra linky A, stanice Skalka. O kousek dál je to pak Depo Hostivař anebo opačným směrem Strašnická. Kromě metra tu však jezdí i celá řada linek autobusové MHD. Na zastávce V Rybníčkách tak máte možnost nastoupit do autobusů 145, 177, 195, na zastávce Dobročovická pak do autobusu číslo 188, na Skalce do autobusů 111, 145, 177, 195, 229, 264, 266, 268 a 271. Poblíž Rezidence Skalka jezdí i tramvaje a celkem čtyři různé zastávky vám umožní jet linkami 7,11,19,26 a 22. Aby toho nebylo málo, je zde ještě i železniční zastávka, kudy jezdí vlaky směr Benešov a České Budějovice. Do práce i kamkoliv jinam se proto ze Skalky můžete naprosto bezproblémově.
 
Zajímavosti Rezidence Skalka

  • V Rezidenci Skalka byla zhotovena v některých bytech příprava pro napojení klimatizace.
  • V objektu se nalézají tři menší kancelářské prostory, které budou nabídnutu klientům kupujícím byt v tomto domě. Mít do práce takhle blízko je přeci snem mnoha z nás.
  • Nejluxusnější byt naleznete až úplně nahoře. Tento byt, který je dispozičně řešen jako 4+kk má vskutku prostornou terasu tvarovanou do písmene U a orientovanou směrem na jih, jihovýchod, východ a západ.

 
foto: rezidenceskalka.cz
 
http://weichert.cz

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Nové byty a domy

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava