Zlatý lihovar pro milovníky elegantního bydlení

Pokud přemýšlíte o tom, kde hledat v Praze bydlení a rádi byste nějakou opravdu zajímavou adresu a lokalitu, potom si zvolte rezidenční komplex Zlatý lihovar, který vznikne na Praze 5 – Smíchov mezi ulicemi Nádražní a Strakonická.

zlaty-lihovar-pro-milovniky-elegantniho-bydleni

Půjde o nové dílo developerské společnosti Trigema, které je v současnosti zatím v investičním záměru. Zcela novou tvář v rámci regenerace získá bývalý smíchovský lihovar, konkrétně jeho jižní část, areál o rozloze asi 2,2 hektaru. V rámci přestavby budou citlivě do novostavby zakomponovány i některé historické prvky, a to varna a padesátimetrový tovární komín. V novém domě vznikne více než 500 nových bytů, půjde tedy o skutečně rozsáhlý multifunkční komplex, kde nebudou chybět ani obchody, kavárny či restaurace. Část občanské vybavenosti tedy bude přímo v místě.

Půjde-li všechno podle plánu, potom příprav projektu Zlatý lihovar potrvají asi tři roky a samotná stavba následně pět let. Samozřejmostí budou také parkovací místa určená pro obyvatele obytného komplexu. Počítá se s celkem 682 parkovacími místy.

Kdo chce romantiku, může si vychutnat i tu, a sice v podobě slibovaného výhledu z bytů na řeku Vltavu či na Pražský hrad. Veškerá občanská vybavenost je ve velmi dobré dojezdové vzdálenosti. Pouhých 7 minut vám potrvá cesta k velkému hypermarketu Tesco na Smíchově, najdete zde také Obchodní centrum Nový Smíchov včetně multikina. Pro rodiny s dětmi bude obzvláště důležitá dosažitelnost mateřské a základní školy. V dojezdové vzdálenosti 9 minut se nachází mateřská škola v Kroupově ulici, dále v dojezdové vzdálenosti 10 minut narazíte na základní školu v Grafické ulici. Milovníky přírody nadchne, že do krásného Prokopského údolí to budete mít pouhých 5 minut jízdy autem. Zázemí se v okolí najde také pro sportovce, třeba 2 minuty jízdy vzdálený TJ Sokol Zlíchov, nebo Lezecké centrum Smíchoff dosažitelné autem za 4 minuty. Jak městská, tak individuální automobilová doprava je tu výborná. Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy je odsud vzdálená pouhé 3 minuty chůze. Za 2 minuty s autem vyjedete na Strakonickou ulici. Ta vás potom buď navede na výpadovku ven z města, nebo můžete jet ve druhém směru naopak do centra. Směrem do centra se za 7 minut dostanete ke stanici metra Anděl a za 15 minut na Václavské náměstí.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení

Send to Friend

Email Agent

Novostavby Praha Podnájom Bratislava